Rozpoczynamy dziś trzydniowy maraton egzaminacyjny.
Trzymamy kciuki za naszych wspaniałych ósmoklasistów.

Uczniowie klasy 3a i 3b przekroczyli dziś próg „Olimpijczyka” w odświętnych strojach.

9 maja to dla nich ważna data.
Dziś bowiem odbywa się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty.

Dla wielu uczniów z całej Polski to pierwszy poważny egzamin. Składa się z dwóch części podstawowych – języka polskiego i matematyki oraz z jednej części dodatkowej – przyrody.
Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów – mocno im kibicujemy i życzymy powodzenia!

W dniu dzisiejszym dzieci ze szkoły i przedszkola "Olimpijczyk" uczestniczyły w uroczystym apelu z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Klasy trzecie przygotowały krótki występ, w którym wybrzmiały postawy patriotyczne oraz poczucie przynależności do narodu.

Apel uhonorowaliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu.

Rozbudź energię w swoim zespole, zadbaj o zdrowie pracowników:
Zapewnij swojemu zespołowi dodatkowy zastrzyk motywacji poprzez nasze dostosowane zajęcia sportowe w Twoim Biurze lub firmie!
Zróżnicowane oferty dostępne w zależności od dostępnej infrastruktury i preferencji Twojego zespołu:

• Treningi siłowe: Trening skoncentrowany na poprawie siły mięśniowej poprzez zastosowanie odpowiednich ćwiczeń i obciążeń wolnych ciężarów, masy swojego ciała czy też maszyn.
  • Treningi Mobility i Stretching: Rozciąganie i mobilizacja zminimalizują napięcie mięśniowe po długich godzinach pracy przy biurku.
  • Treningi Ogólnorozwojowe: Jest to wszechstronny sposób aktywności fizycznej, który angażuje różne grupy mięśniowe oraz poprawia ogólną kondycję fizyczną i zdrowie.
  • Treningi biegowe: Zajęcia mają na celu poprawę ogólnej kondycji organizmu, zabawę aktywnością a także z pomocą okolicznych terenów zielonych i parków będą to zajęcia wyciszające.

Dlaczego warto:

• Profesjonalna pomoc: Nasi doświadczeni trenerzy dostosowują programy treningowe do indywidualnych potrzeb Twojego zespołu.
  • Elastyczność harmonogramu i miejsca: Zajęcia można zaplanować o dowolnej porze, dostosowując się do grafiku pracy Twoich pracowników i w dowolnym miejscu, które spełni wymagania danego sportu.
  • Zwiększenie produktywności: Aktywność fizyczna nie tylko poprawia kondycję, ale również zwiększa efektywność i koncentrację w pracy.
  • Integracja zespołu: Wspólne treningi sprzyjają budowaniu relacji w zespole oraz poprawie atmosfery pracy.
  • Dodatkowe korzyści: Korzystanie z oferty treningów zapewni Ci dodatkowy, atrakcyjny benefit dla Twojego zespołu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby ustalić szczegóły i zarezerwować terminy zajęć dla Twojej firmy! e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Klasa 8, w ramach powtórzenia przed egzaminem, przygotowała zestaw lektur obowiązkowych i nieobowiązkowych na zdjęciach.

Warto sprawdzić, czy jeszcze coś pamiętacie i jesteście w stanie rozpoznać, jaką książkę mieli na myśli nasi uczniowie.

Zbiórka ruszyła!

Od dziś w „Olimpijczyku” trwa akcja

ZOSTAŃ BOHATEREM SZKOŁY!

Zbieraj i wspieraj!
Jest to
akcja organizowana przez Fundację FWS Wspierajmy się. Misją fundacji jest pomoc dzieciom w zakresie potrzeb edukacyjnych, niesienie pomocy w chorobie i niwelowanie jej skutków  oraz promowanie zdrowego stylu życia. Akcja, w której bierzemy udział, polega na zbiórce odzieży i obuwia używanego. Dając drugie życie swoim ubraniom, pomagamy biednym i chorym. Zbiórka rozpoczyna się 4 kwietnia i potrwa do 12 kwietnia.

Zachęcamy do aktywnego udziału w inicjatywie.

Memoriał Bronisława Szwarca w Poznaniu – 2024!
10 kwietnia nasi uczniowie wzięli udział w biegu ku pamięci Bronisława Szwarca. Zawody zgromadziły 2000 uczestników z całego powiatu Poznańskiego, a w naszych kategoriach od 180 do 250 biegaczy.
Na zielonych terenach Polany Harcerza przy Jeziorze Malta aż 34 uczniów reprezentowało ESAE Olimpijczyk stając na starcie biegu. Pogoda dopisała, a bardzo dobre warunki biegowe dodatkowo cieszyły naszych zawodników. Nas dodatkowo cieszyła frekwencja :)
Uczestnicy z roczników 2011 i 2012 mieli okazję zmierzyć się na dystansie 1000 metrów, podczas gdy ich młodsi koledzy i koleżanki rywalizowali na dystansie 800 metrów. Dla niektórych debiut, dla innych sprawdzian formy - wszyscy pokazali determinację i poradzili sobie z dystansem z czego bardzo się cieszymy !

Najlepszy wynik wśród dziewcząt i wszyskich Olimpijczyków, uzyskała Emilia Gilewska, która zdobyła 5 miejsce w kategorii miasto Poznań. Najlepszy wynik wśród chłopców odnotował Konrad Sowa, zajmując 23 miejsce.

Brawo dla wszystkich, dziękujemy uczestnikom, nauczycielom oraz trenerom za wsparcie i zaangażowanie. Uśmiechy i atmosfera zrobiły swoje
Ćwiczymy dalej i już planujemy kolejne starty !

Zbigniew Herbert napisał wiersz pt. „Pudełko zwane wyobraźnią”.

Na języku polskim uczniowie klasy 6 tworzyli wspólnie tytułowe pudełko, które miało zawierać zaproponowane i przyniesione przez nich atrybuty marzeń, fantazji i możliwości tworzenia. W efekcie karton zawierający liczne rozmaitości pękał w szwach! Zabawa była świetna. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że wyobraźnia jest podstawą tworzenia wszystkiego.